Aktuální výstavy

Pohádkový svět

Výstava pro velké i malé milovníky pohádek a pohádkových postav.

Na příchozí čekají postavy z pohádek O červené Karkulce, Perníková chaloupka, Čert a Káča.

Nechybí ani pohádková babička, víly, vodníci a ostatní obyvatelé pohádkové říše.

Pro pravidelné návštěvníky Pohádkového světa jsme připravili slevovou akci. Sbírejte razítka na speciální kartičku, kterou dostanete na recepci a každou třetí návštěvu Pohádkového světa máte zdarma.

Stálá expozice je otevřena vždy:

Období Otevírací doba Vstupné
Úterý-neděle: 10:00-16:00 20,- Kč

STROJ ČASU

„Bez vitrín a pouček, vezmi všechno do ruček. Aneb sekni, bodni, pohřbi, nazuj…“ 

Interaktivní archeologická výstava, na které není zakázáno dotýkat se exponátů, ale naopak přikázáno vše vlastnoručně vyzkoušet!.

Zajímá vás, jak řezaly pravěké kamenné nože a zda je vůbec možné pokácet strom kamennou sekerou? Jak namáhavé asi bylo namlet si ručně hrst mouky? Nebo si jen utkat pruh látky, abyste v zimě nezmrzli? Víte, jak fungoval nejstarší soustruh? Prošli jste se někdy ve středověkých botách po kamenné podlaze? Víte, jak vypadá opravdový pergamen? A zvládli byste vytvořit iluminaci jako z pravé kroniky? Napadlo vás někdy, jak pracné bylo ručně razit mince? Nebo vyrobit pevnou, dobře padnoucí zbroj spojením tisíce drobných kroužků? Znáte ten pocit, když v ruce třímáte meč a štít? A co teprve vydat se s nimi na cestu do Valhally? A jaké by bylo stát se středověkým rytířem, který svým dřevcem v turnaji sráží jednoho soka za druhým? Trefili byste vůbec svůj cíl ze hřbetu koně?

Přijďte na zámek Červený Hrádek a přeneste se na chvíli pomocí stroje času do minulosti, znovu zakusit věci dávno zapomenuté.

Otevřeno úterý – neděle od 10,00 do 16,00

Vstupné 20,- Kč