Konzert: Komorní koncerty v Rytířském sále – Marek Švejkar a Lenka Korecká

Konzert: Komorní koncerty v Rytířském sále – Marek Švejkar a Lenka Korecká

Zámek Červený Hrádek 02.03.2023 - 19:00
V novém roce jsme pro vás připravili sérii komorních koncertů v Rytířském sále zámku Červený Hrádek.
Prvními vystupujícími bude duo Marek Švejkar (klarinet) a Lenka Korecká (klavír).
Klarinetista Marek Švejkar a klavíristka Lenka Korecká (za svobodna Korbelová) spolu koncertují již přes 12 let od studií na Konzervatoři Teplice.
Mají za sebou mnoho úspěchů na pódiích mezinárodních festivalů, které je dostaly do širšího povědomí veřejnosti. Vystoupili na několika festivalech klasické hudby. Mezi nejvýznamnější patří např. recitál v Káhirském Opera House při příležitosti Předsednictví ČR v EU 2022, v pražském Rudolfinu v rámci festivalu Pražské jaro nebo při 30. Výročí Sametové revoluce ve Washingtonu D.C., kde měli tu čest hrát politicky významným osobnostem. V roce 2023/24 je čekají koncerty ve Švýcarsku a v Izraeli. Do budoucna plánují natočit své debutové album, kterým zaštítí jednu dekádu společného působení.
Marek Švejkar (1995), Jirkovský rodák a bývalý žák ZUŠ Jirkov ve třídách Viléma Liebiga a Veroniky Liebigové, nositel Premier Prix a první český klarinetista přijatý na Conservatoire National Supérieur de Musique et de Danse de Paris, vítěz mnoha mezinárodních soutěží, stipendista Fondation de France, Mécénat Société Générale a The Kellner Family Foundation. V současné době je pedagogem na Hudebním Gymnáziu České Budějovice, několik let zastupuje na Pražské a Teplické konzervatoři a je studentem postgraduálních studií. Spolupracoval se sólistkou Evou Garajovou při nahrávání alba pro ArcoDiva a byl pozván k natáčení sólového alba Philippa Berroda. V lednu roku 2014 vystoupil jako sólista s Českou filharmonií pod taktovkou Jiřího Bělohlávka. V roce 2015 byl úspěšně vybrán jako sólista do Akademie komorní hudby, kde působil do roku 2020. V roce 2018 vystoupil s Orchestre de Paris a Ensemble Intercontemporain v Pařížské filharmonii pod taktovkou Daniela Hardinga, Matthiase Pintschera a Sakari Oramo. O rok později koncertoval se členy Karajan Akademie Berlínské filharmonie v Berlíně. V roce 2022 byl po druhé pozván jako lektor vyučovat na Mezinárodní klarinetové kurzy v Domažlicích po boku Ludmily Peterkové a Ecesu Sertesen. Od stejného roku se stal umělcem světoznámé firmy Vandoren. V roce 2023 vystoupí s Janáčkovou filharmonií Ostrava a o pár měsíců dříve v rámci abonentní sezóny Filharmonie Brno.
Lenka Korecká (1991), absolventka Akademie múzických umění v Praze a rovněž Mezinárodní Klavírní Akademie “Incontri col Maestro“ v Itálii u Vovky Ashkenazyho. V roce 2009 spolupracovala se světoznámým českým výrobcem klavírů, firmou Petrof. Je sólistkou mezinárodního orchestru Europera, s nímž koncertovala v zahraničí – Polsko a Německo. Vystoupila v rámci Mezinárodního hudebního festivalu Prague Proms 2013, kde měla klavírní recitál v Lichtenštejnském paláci v Praze. Byla pozvána na Mezinárodní hudební festival Mladá Praha. Jako sólistka na koncertě Hudební skvosty L. van Beethovena přednesla během večera dva klavírní koncerty L. van Beethovena za doprovodu Festival Orchestra a dirigenta M. Peschíka. V roce 2017 ve spolupráci s Českým národním symfonickým orchestrem a nadací Kalkant natočila své debutové sólové album. Několikrát vyučovala jako lektor na klavírních kurzech a během Covidu natočila live koncert pro ČNSO. V minulosti byla oceněna Cenou Antonína Dvořáka a Cenou Bohuslava Martinů, díky která následně vydala skladbu Fantazie et Tocatta na CD pro Nadaci Bohuslava Martinů. Zároveň je pozvána do Bangkoku vystoupit za doprovodu Thajské filharmonie. Od roku 2023 je Lenka pedagožkou na Konzervatoři Pardubice.
Vstupné: 200,-
Vstupenky k dostání v informačním centru od 23. 1. 2023
Zámek Červený Hrádek v Jirkově hodnocení