Konzert: Zámecký pátek: Red Acoustic Session 22.7.

Konzert: Zámecký pátek: Red Acoustic Session 22.7.

zámek Červený Hrádek 22.07.2022 - 18:00
Tentokrát nás čeká jemnější akustická muzika v podání těchto interpretů:
MICHAL ŠNAJDR
Fingerstylový kytarista, který se v roce 2014 vydal na sólovou dráhu. Jeho repertoár je složen z autorské tvorby a pro kytaru upravených evergreenů. V roce 2015 se zúčastnil semifinále mezinárodní soutěže „Kytara napříč žánry“. Nejčastěji hraje v klubech, koncertuje s dalšími známými kytaristy a také jako pouliční hudebník v Čechách i zahraničí.
NORBI KOVÁCS & OLIN NEJEZCHLEBA & PAVEL FISCHER
Tři osobnosti a tři hudební světy na jednom pódiu¨.
NORBI KOVÁCS
V současnosti je členem skupin Ivan Hlas Trio a Lokomotiva. Kromě toho se věnuje i hudbě filmové (například hudba k filmu U mě dobrý). V roce 2013 vydal sólové instrumentální album „Takžetak“, které vychází z klasických kytaristických forem, jako je ragtime, folk, trocha blues, patrné jsou i stopy gypsy jazzu či flamenka. V roce 2018 si pak nadělil ke svým padesátým narozeninám album „13:31“.
JAROSLAV OLIN NEJEZCHLEBA
V současné době hraje v Triu Ivana Hlase, je frontmanem obnovených Blues Session, své moravské kořeny zúročil ve skupině Njorek a občas hostuje s Etc…
Jeho hudební kariéru mapuje výběrové 2CD „25 let v tom…“, které v roce 2008 vydalo Indies Happy Trails.V lednu 2010 vydává label 100PROmotion Olinovo první studiové CD s názvem „Noční lov“ a v roce 2018 album „Nečekaná návštěva“.
PAVEL FISCHER
Spolupracoval s vynikajícími umělci jako jsou – Josef Suk, Jiří Bárta, D. Pecková, Melvyn Tan, Kathryn Stott, Wolfgang Holzmair, Ronald van Spaendonck, Nikolaj Demiděnko, Janine Jansen, atd… V poslední době se Pavel Fischer stále intenzivněji věnuje pedagogické činnosti – mistrovské kurzy na Royal College a Royal Academy v Londýně, Concertgebouw Amsterdam, Kvartetní Akademii v Amsterdamu, Chetham´s School of Music v Manchesteru, a v r. 2008 se stává řádným profesorem na RNCM v Manchesteru a od letošního roku též na Birmingham Conservatoire. Jeho mimořádný zájem o hudbu jiných žánrů vyústil např. v mnoholetou spolupráci s Ivou Bittovou, k založení cross-overové skupiny „Camael“ či tria „Bardolino“. V prosinci 2009 učinkoval jako host na projektu Iana Andersona a Jethro Tull. Jako skladatel se poprvé představil svými třemi smyčcovými kvartety, napsanými na objednávku britského „Lake District Festivalu“. Premiéra prvního kvartetu „Morava“ zazněla v dubnu 2008 v Carnegie Hall v New Yorku, česká premiéra na podzim 2008 v komorním cyklu České filharmonie. Zbylé dva kvartety měly premiéru na festivalu „Lake District“ ve Velké Británii.
Zámek Červený Hrádek v Jirkově hodnocení